Prezentace projektu COIL

29. 11. 2021

Fotografie z prezentace - Mgr. et Mgr. Tatiana Savchenko a Mgr. Zdeněk Janík, M.A., Ph.D.

V podzimní semestru 2021 naše katedra spolupracuje s Udmurtskou státní univerzitou z Iževsku na projektu COIL (Collaborative Online International Learning), a to v rámci předmětu Didaktika ruštiny, který probíhá v navazujícím magisterském studiu.

Hlavním cílem projektu je rozvíjení interkulturní komunikační kompetence studentů obou zemí. Studenti mají příležitost virtuálně nahlédnout do výuky jiné univerzity a mohou spolupracovat se spolužáky na společném projektu. Ve výsledku spolupráce budou v rámci projektu vypracovány didaktické prostředky pro rozvoj řečových dovedností ve výuce ruštiny.

Ve čtvrtek 25. listopadu proběhl mezinárodní evaluační panel MICHE, na kterém se svým příspěvkem na dané téma a prezentací naší katedry vystoupila jedna z vedoucích projektu COIL Mgr. et Mgr. Tatiana Savchenko.

Účast v projektech COIL je jedna z možností, jak prohloubit mezinárodní spolupráci se zahraničními partnery, a to nejen ve výuce, ale i ve výzkumu.

Naší vyučující Mgr. et Mgr. Tatianě Savchenko děkujeme za prezentaci naší katedry!