Pozvánka na webinář

18. 4. 2024

Náš pražský kolega PhDr. Jakub Konečný, Ph.D. zve všechny zájemce k účasti na webináři s názvem "Jak na ruskou výslovnost v české škole".
Webinář je plánován na dvě setkání v termínech 30. dubna a 7. května, a to vždy od 14 do 17 hodin.
Celkový rozsah webináře je 8 vyučovacích hodin.
Zájemci se mohou přihlašovat do neděle 28. dubna 2024 na adrese: https://www.jkon.cz/nabidka/prihlaska-na-vzdelavaci-program/
Cena: 1500 Kč
Webinář naplňuje požadavky pro financování z OP JAK, v souladu s novelou Zákona o pedagogických pracovnících od 1. 9. 2023 nejsou zájmové programy (k prohlubování kvalifikace) již akreditovány.
Na co se na webináři můžete těšit a co můžete očekávat?
Stejně jako nás ostatní posuzují podle toho, jak vypadáme a jak se oblékáme, při komunikaci naši partneři hodnotí úroveň jazyka v první řadě podle toho, jak náš projev zní. Výslovnost se tak stává vizitkou každého mluvčího. I velmi zajímavé informace nebude chtít nikdo poslouchat, pokud jim nebude rozumět. Výslovnost je navíc velmi úzce spojena s tím, zda dokážeme správně rozklíčovat význam toho, co nám ostatní sdělují, a to zejména prostřednictvím intonace. Dostupné učebnice ruštiny věnují zvukové stránce jazyka jen omezený prostor a praktický nácvik správné výslovnosti je ve výuce spíše okrajovou záležitostí, což je dáno také příbuzností ruštiny a češtiny. Účastníci vzdělávacího programu získají nový pohled na problematiku nácviku a procvičování výslovnosti českých žáků v ruském jazyce. V průběhu semináře si osvojí nejen řadu důležitých znalostí ze zkoumané oblasti, ale zejména se seznámí s metodami a technikami práce s výslovností žáků. Cílem semináře je upozornit účastníky na význam práce se zvukovou stránkou jazyka a seznámit je s postupy nácviku a procvičování ruské výslovnosti v českém prostředí.
Další informace naleznete také na webu našeho kolegy.