Pozvánka na setkání v rámci zakončení webinářů pro podporu integrace a výuky jedinců s OMJ

14. 6. 2022

Pozvánka na setkání v rámci zakončení webinářů pro podporu integrace a výuky jedinců s OMJ.🤓

📅 KDY? 22. 6. 2022

🕝 V KOLIK? 15:30 – 17:30

📍 Akce bude probíhat hybridní formou. Místo konání: Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity, Poříčí 7/9, Brno, místnost RUV.

💻 Odkaz na připojení do ZOOMu naleznete ZDE.

📲 Přihlašovací formulář pro prezenční účast naleznete ZDE

Pro prezenční účast je omezena na 50 míst.

Pro účast online není nutné vyplnit formulář.

👉 Cílem setkání je sdílení zkušeností s integrací a vzděláváním žáků s OMJ. Na setkání se budeme věnovat nejen diskusi o tom, jaké praktické metody a dovednosti se ve školách ukázaly, ale zaměříme se i na případné problémy, které mohly během výuky vzniknout, a navrhnout, jak by se jim dalo zamezit. V závěru bychom chtěli získat zpětnou vazbu ze školní praxe, abychom v příštím školním roce poskytnout cílenou podporu učitelům v tom, co považujeme za důležité.

Setkání se zúčastní přednášející, kteří vystupovali v pásmu webinářů pro podporu integrace a vzdělávání jedinců s OMJ, pozvání budou rovněž další vzdělaní učitelé, studenti učitelství a odborníci z  Národního pedagogického institutu ČR (NPI ČR), Společnosti pro příležitosti migrantů (META, sro), Centra pro podporu cizinců JMK, Ukrajinské iniciativy a další.

👉 Program:
15:15 – 15:30: Registrace
15:30 – 15:40: Zahájení
15:40 – 16:30: Kulatý stůl s přednášejícími v rámci pásma webinářů a odborníků z praxe
16:30 – 17:25: Neformální diskuse učitelů a vzdělavatelů učitelů, sdílení zkušeností
17:25 – 17:30: Rozloučení

Setkání je realizováno ve spolupráci Katedry českého jazyka literatury, Katedry sociální pedagogiky, Institut výzkumu školního vzdělávání Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity a brněnské pobočky České pedagogické společnosti .👏