Pozvánka na kurz "AI ve službách učitele cizího jazyka"

9. 10. 2024

Pozvánka na kurz

Srdečně Vás zveme na kurz s názvem "AI ve službách učitele cizího jazyka", který povede naše kolegyně Mgr. Janina Krejčí, Ph.D.🤓😊

👉 On-line kurz je určen pro praktikující učitele/učitelky cizího jazyka na základních, středních a jazykových školách a pro studenty/studentky navazujících magisterských programů učitelství cizích jazyků. Posluchači kurzu se seznámí s principy a příklady využití AI platforem pro vypracování výukových osnov, přípravu vyučovacích hodin a didaktických materiálů pro rozvoj řečových dovedností žáků. V praktickém bloku se účastníci kurzu pomocí umělé inteligence vypracují několik vlastních didaktických prostředků na míru.

❗️ Požadované předpoklady uchazeče:
Kurz je určen pro kvalifikované učitele/učitelky cizích jazyků, kteří působí na ZŠ/SŠ/JŠ, ale také pro studenty/studentky navazujících magisterských programů učitelství cizích jazyků.

📋 Obsahový plán kurzu:
- AI jako praktický pomocník učitele (krátký teoretický blok).
- Praktický nácvik tvorby výukových plánů a plánů hodin pomoci ChatGPT a MagicSchool.
- Tvorba výukových videí a prezentací pomoci HeyGen.
- Tvorba cvičení a pracovních listů pro výuku cizích jazyků pomocí Twee (slovní zásoba, gramatika, poslech, čtení, mluvení a interakce).
- Seznámení se s možnostmi integrace do vyučovacích hodin hlasového asistenta na příkladě Alisy (YandexGPT).

📅 Termín a místo konání kurzu:
24. 10. a 7. 11. 2024 vždy od 13.30 on-line přes MS Teams

👩‍🏫 Lektor kurzu: Mgr. Janina Krejčí, Ph.D.
‼️Termín podání přihlášky: do 17. 10. 2024

• Přihlášení na kurz probíhá formou provedení objednávky kurzu v OC MU. Objednávku kurzu provádí sám zájemce na svou osobu.

• Zájemci, kteří nejsou absolventi MU, uvedou v objednávce do kolonky Poznámka místo narození, příp. i rodné příjmení (z důvodu vystavení osvědčení).

💲 Cena kurzu: Účastnický poplatek je hrazen z projektu, který je financován z příspěvku MŠMT (Ukazatel I) poskytnutý MU z Programu na podporu strategického řízení vysokých škol (dále jen PPSŘ) pro roky 2022-2025.

Veškeré informace o kurzu ZDE.