O Ruském centru

Ruské centrum na Pedagogické fakultě MU v Brně slouží nejen jako podpora učitelů ruštiny – na pořádané kulturní, vzdělávací a společenské akce jsou zváni všichni příznivci ruského jazyka a ruské kultury.

Staňte se fanouškem naší stránky na Facebooku a získejte tak ty nejaktuálnější informace a pozvánky z Ruského centra mezi prvními!

Multifunkční prostory Ruského centra slouží jako veřejná knihovna s rozsáhlou nabídkou ruskojazyčné beletrie, dětské literatury, encyklopedií, učebnic, DVD apod. Učebna je dále vybavena projektorem, interaktivní tabulí a počítači s přístupem do ruských informačních zdrojů. V neposlední řadě jsou prostory koncipovány jako studovna pro studenty (nejen) Katedry ruského jazyka a literatury PdF MU.

Seznam knih, DVD, didaktických příruček a dalších materiálů, jsou k dispozici v našem Ruském centru a také zde.

Otevření RC
Otevření RC
Otevření RC

Ruské centrum na Pedagogické fakultě MU vzniklo a je provozováno z prostředků fondu Russkij Mir (www.russkiymir.ru).

Slavnostní otevření proběhlo 1. července 2014 za přítomnosti zástupců Pedagogické fakulty, Fondu Russkij Mir, statutárního města Brna, České asociace rusistů a dalších hostů.

Otevření RC
Otevření RC
Otevření RC

Ruské centrum v Brně pořádá nebo se podílí na množství kulturních, jazykových a společenských akcí spojených s ruským jazykem, výukou ruštiny a ruskou kulturou. Jedná se např. o odborné přednášky a semináře, promítání ruských filmů, kulturní akce typu Ars Poetica – Puškinův památník, akce k významným výročím, svátkům apod.

Ars Poetica 2019

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info